Kosenie trávy - Bratislava, PK, SC, TT, HC, PN..

Záhradnícke služby - Romanzo

Kosíme

- malé plochy záhradnou kosačkou a krovinorezom do cca 2000 m2.

- veľké plochy malotraktorom, alebo mulčovačovacím traktorom od 1000 m2 až po teoreticky neomedzenú veľkosť trávnatej plochy.

Ceny

Cenová ponuka sa rieši indivuduálne, keďže každá záhrada je vždy iná. V cene kosenia je vždy zahrnuté zastrihanie trávnika popri plote, okolo stromov, záhonov a pod. Ideálne je poslať nám do mailu fotku záhrady/pozemku, alebo aspoň tieto informácie:

1. rozloha pozemku v m2 a lokalita, kde sa pozemok nachádza

2. výška a typ porastu (tráva, burina, ruderálny porast...)

Kosenie trávy

K základnej starostlivosti o trávnik okrem pravidelného polievania patrí kosenie. Pri kosení je veľmi dôležité dodržanie správnej výšky trávnika. Pri veľmi nízkom kosení hrozí, že trávnik vyschne. Optimálna výška pomáha trávniku udržať si správnu vlhkosť.

Klasické, tzv. rekreačné trávniky sa kosia 1x do týždňa na výšku cca 5-6 cm. Posledné kosenie sa robí väčšinou na konci októbra.

Okrasné trávniky kosíme 1x až 2x do týždňa na výšku cca 2 – 3cm. Na jar a jeseň kosíme 1x v priebehu dvoch týždňov.

Pre správny vývoj trávnika by sa tráva nemala skrátiť viac ako o 1/3 výšky.

Ďalšie typy ako správne kosiť trávnik nájdete TU.

Technické vybavenie

stihl-krovinorez
mulcovac
traktor
kosacka

Správne kosenie je jeden z najdôležitejších úkonov pre zdravie trávnika. Pravidelným kosením sa trávnik stáva hustejším, čím zabraňuje rastu a šíreniu ďalších plevelov. Ale samotné kosenie však nestačí na to, aby Váš trávnik vyzeral dobre. Dôležité je vedieť na akú výšku trávnik skracovať a v akých časových intervaloch, aby trávnik pôsobil atraktívne. Tu je tiež potrebné zohľadniť, či je trávnik počas dňa na priamom slnku, alebo v tieni.

Na druhej strane, ale časté kosenie trávy odoberá z trávnych listov veľa živín, ktoré je potrebné trávniku zase vrátit. Jedným zo spôsobov ako odobraté živiny vrátiť je primerané hnojenie a pravidelné polievanie.

Kosenie trávy